+ 48 600 361 988 aikidocentrumpila@vp.pl

Pilskie centrum AIKIDO istnieje od 1991 roku!

O nas

Pilskie Centrum Aikido uprzejmie zaprasza na zajęcia Aikido dla dzieci młodzieży i dorosłych. Aikido jest szczególną sztuką walki rozwiniętą przez japońskiego mistrza Morihei Ueshiba, która opiera się na praktycznych ruchach samoobrony. Jest metodą samoobrony przed atakami jednego napastnika lub większą ich liczbą. Aikidoka nie przeciwstawia się sile atakującego, lecz przechwytuje ją i obraca przeciw agresorowi. Aikido to nie tylko sztuka walki ale też filozofia życia, to sposób na życie, który oferuje ciekawą drogę życia do stawania się lepszym. Na swych wyższych poziomach staje się efektywną dyscypliną służącą rozwojowi, integracji wykorzystaniu całości sił każdego człowieka, zarówno fizycznych jak i duchowych. Ćwiczenia Aikido są spokojne relaksujące, wykluczają agresję. Aikido jest sztuką walki dostępną dla wszystkich ludzi. W zajęciach mogą brać udział dorośli, młodzież i dzieci. Przyglądając się mistrzom z Japonii zauważamy, że mimo podeszłego wieku są bardzo sprawni, pełni energii. Jeśli i ty chcesz się czuć lepiej poprawić sprawność fizyczną nie poddawać się swemu zmęczeniu być pełnym energii przyjdź na zajęcia Aikido.

Pilskie Centrum Aikido istnieje od 1999 roku. Obecnie prowadzę zajęcia w liceum ogólnokształcącym 3 razy w tygodniu z młodzieżą i po dwa razy w tyg. z grupami dzieci młodszych 4-7 lat oraz starsze dzieci 8-13 lat (patrz plan zajęć). Organizuję też seminaria, które prowadzą mistrzowie posiadający 35-letni staż Aikido. Opiekunem technicznym sekcji jest sensei Roman Hoffmann – 6 dan Aikido, który jest też egzaminatorem na stopnie kyu [stopnie uczniowskie] i stopnie dan [stopnie mistrzowskie]. Zajęcia Aikido prowadzę od 1995 roku robiąc kurs instruktorski w gorzowskim AWF , a uprawiam aikido od 1992 roku . Wraz ze studentami aikido naszej sekcji brałem udział w seminariach w Niemczech, Francji, dzięki czemu nawiązałem kontakt z klubami w Holandii, Czechach i w Niemczech. Opiekunem technicznym PILSKIEGO CENTRUM AIKIDO JEST Romann Hoffmann, 6 dan aikido Dyrektor CAA- POLSKA z którym organizowane są staże w Pile . Jesteśmy członkami CENTRUM AIKIDO AIKIKAI -POLSKA oraz Hombu Dojo w Japonii.

Pilskie Centrum Aikido oferuje:

Profesjonalne podejście do wyszkolenia studentów PCaikido,
częste wyjazdy szkoleniowe -seminaria z mistrzami aikido w kraju jak i zagranicą,
najlepsze warunki treningowe,
jako posiedacz tytułu SHIDOIN dwa razy w roku przeprowadzam egzaminy na stopnie kyu,
powierzchnia maty do ćwiczeń wynosi ponad 120 m2,
udział w seminariach prowadzonych przez instruktorów z Japonii i innych krajów,
uczestnictwo w obozach szkoleniowych Aikido organizowanych co roku w Szczytnie w Wyższej Szkole Policji, na obozie oferujemy basen, siłownie ,3 treningi dziennnie,spływy kajakowe zwiedzanie warmii i mazur, biorą w nim udział osoby od początkujących jak też z wyższymi stopniami kyu, jak i dan stopniami mistrzowskimi.

Zachęcam do brania udziału w zajęciach Aikido dzieci, młodzież jak i dorosłych.

Tylko u nas zjęcia prowadzone są z podziałem na grupy wiekowe:

4-7 lat
8-13 lat
14-101 lat

Chciałbym powiadomić rodziców o tym, że grupa dziecięca nie ćwiczy w formie walk, dzieci nie uczą się bić, ale zdobywają sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Ćwiczenia prowadzone są w formie zabaw i gier z elementami samoobrony. Aikido wyklucza agresję. Dzieci ćwicząc Aikido stają się lepsze, spokojniejsze, przy tablicy pewniej się czują. Zadbaj o zdrowie swojego dziecka i prawidłowy rozwój fizyczny.

W Pilskim Centrum Aikido zajęcia prowadzą instruktorzy ze stopniami mistrzowskimi: 4 dan Sławomir Wysoczarski.

U nich pobieramy nauki

Meister Asai

Meister Hatayama

Meister Kobayashi

Meister Miyamoto

Nishida Nishida

Nishida Tada

Pilskie Centrum Aikido

Uprzejmie zaprasza na zajęcia Aikido dla dzieci młodzieży i dorosłych. Aikido jest szczególną sztuką walki rozwiniętą przez japońskiego mistrza Morihei Ueshiba.

ul. Wincentego Pola, 64-920 Piła

tel. kom. 0 600 361 988

e-mail aikidocentrumpila@vp.pl

www http://aikido.pila.pl/

PILSKIE CENTRUM AIKIDO